Půlmaraton Moravským krasem včera a dnes

Když se v roce 1956 členové TJ Spartak Adamov pustili do příprav běhu Moravským krasem, netušili, jak dlouhou tradici zahajují. Původní plán byl na maratónskou trať, která se během příprav zkrátila na 25 km z Adamova do Blanska a zpět. První ročník odstartoval 28. července 1957 a jeho vítězem se stal v čase 1:20:09 Drahomír Pechánek.
Historie půlmaratonské trati se píše od 21. května 1995 s ředitelem závodu Antonínem Sedlákem a vítězem Václavem Ožanou v čase 1:08:35 hod. Od tohoto ročníku se počítají následné ročníky Půlmaratonu Moravským krasem.

Půlmaraton Moravským krasem od roku 2011 pořádá zapsaný spolek Sportuj s námi. Blanenský půlmaraton již není záležitostí pouze pro vytrvalostní běžce, ale tato celodenní sportovně kulturní akce má za cíl přilákat k běhání celé rodiny. Na programu jsou Dětské běhy pro děti od dvou do sedmi let, Lidový běh na 800 metrů pro širokou veřejnost bez registrace a omezení věku, Městský běh na 2,4 kilometru a hlavní půlmaratonská trať o délce 21,1 kilometrů. Běžci registrovaní na Půlmaraton se mohou zúčastnit soutěže týmů.
Na všechny běhy se můžete registrovat osobně v Informační kanceláři města Blanska (Rožmitálova 6) nebo v Městském informačním středisku Boskovice (Masarykovo nám. 1). Pořadatelé však doporučují pohodlnou on-line registraci na www.sportujsnami.cz.
Všichni, kdo přijdou na náměstí Republiky v Blansku, se mohou těšit nejen na běh, ale také na bohatý doprovodný kulturní program.

Přijďte se na závěr prázdnin bavit a hlavně běhat!